Skype ogłasza globalne uruchomienie synchronizacji wiadomości

Już w zeszłym roku Microsoft obiecał usunięcie problemu, jakim jest synchronizacja wiadomości w komunikatorze Skype pomiędzy różnymi urządzeniami. Chodziło zarówno o samą treść, jak i o ich status (przeczytane czy nieprzeczytane). Niedawno zespół odpowiedzialny za tę aplikację ogłosił nareszcie zakończenie prac i globalną aktywację synchronizacji naszych wiadomości. 

Jednocześnie, Skype powinien o wiele lepiej radzić sobie z dostarczaniem wiadomości do osób, które w danej chwili nie są dostępne online. Ostatnio, mobilne wersje komunikatora zyskały również obsługę powiadomień push, więc nie będą już więcej pochłaniały cennej energii tylko dla możliwości odbioru wiadomości tekstowych w tle.

Jak piszą inżynierowie, kolejnym krokiem ma być dopracowanie powiadomień tak, aby pojawiały się tylko na używanym aktualnie urządzeniu zamiast na wszystkich jednocześnie (w tym na jednym kilkukrotnie, np. w wypadku Windows 8.x z aplikacji desktopowej, Metro i jeszcze przeglądarki). Na to przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

Źródło: Skype Blog

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading