Windows Vista build 5536 (Pre-RC1) – Krótki opis

Instalacja najnowszej wersji systemu Windows Vista jest już bliska obiecywanych 15 minut, obecnie trwa 20-30 min. Oprócz tego instalator się nie zmienił.

Nowości

W tej wersji pojawiło się parę nowych gadgetów do Sidebara oraz poprawiono w końcu panel sterowania Media Playerem z paska zadań. Na poniższych zdjęciach widać, że teraz panel jest ładnie wtopiony w pasek.


Beta 2


pre-RC1

Na pasku Quick Launch pojawił się także nowy przycisk, służy on do przełączania się między oknami w 3D.

Pierwszym z nowych gadgetów jest kalendarz, który pokazuje nam datę. po przeniesieniu go z paska na pulpit pokazuje również cały miesiąc. Minusem jest to że nie można zmienić koloru tła.

Kolejny gadget wskazuje nam aktualną pogodę. Jeżeli przeniesiemy go na pulpit będzie pokazywał również pogodę na następne 3 dni. Mnie bardzo spodobał się ten gadget, wygląda całkiem ładnie i wskazuje pogodę z polskich miast.

Ostatnim już jest gadget Contacts, jest to prosty gadget, który wyświetla nasze kontakty.

Media Center

W programie Media Center zmieniono wygląd ekranu Now Playing (Dodano falujące paski w tle). Pojawiło się też parę innych efektów.

Wydajność

System, w porównaniu do wersji Beta 2, działa o niebo lepiej. Wreszcie poprawiono Kosz, który w Becie 2 nie zawsze usuwał pliki a czasem pytał się czy utworzyć plik bo taki nie istnieje. Explorer wciąż momentami obciąża procesor, choć zdarza się to dosyć rzadko.

System

W tej wersji poprawiono gdzie niegdzie interfejs, np zmieniono bootscreen i ekran logowania, na którym widnieje teraz nazwa wersji z której korzystamy (Vista Ultimate, itp). Ale teraz trzeba uruchamiać z uprawnieniami Admina bo inaczej nic nam nie zapiszą, przykładem takich programów są Adobe Photoshop CS2, Microsoft FrontPage 2003. Poprawiono na szczęście mechanizm UAC. Teraz zamiast przerywać nam pracę, komunikat pojawia się w tle a my możemy się w dowolnej chwili do niego przełączyć.

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading