Polska wersja Office 2010 już w Technecie i MSDN

Wczoraj Microsoft udostępnił subskrybentom TechNetu i MSDNu edycję Standard (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher) pakietu Office 2010 w polskiej wersji językowej. Co zmieniło się od czasów wersji Beta 2?

Przede wszystkim pojawił się tak zwany „ballot screen”, który przy pierwszym uruchomieniu aplikacji z pakietu pyta się, czy chcemy standardowo zapisywać pliki w formacie Office XML czy OpenDocument.

Poprawiono również zapisywanie dokumentów na dysku SkyDrive. Teraz nie trzeba już tyle czekać na pojawienie się okna zapisu i samo zapisanie pliku. Poza tym funkcja ta zaczęła wreszcie działać na jednym z moich komputerów (wcześniej z niewiadomych przyczyn nie działała). Niestety funkcja synchronizacji notesów w aplikacji OneNote wciąż nie działa. Nie rozumiem dlaczego, przecież do samej synchronizacji plików nie musimy przecież mieć webowej wersji programu …

Oprócz tego, na zakładce „Ostatnio używane” w widoku Backstage oprócz plików pojawiają się również lokalizacje, w których ostatnio zapisywaliśmy pliki.

Póki co to wszystkie zmiany, które zauważyłem. Teraz trzeba napisać test Office’a 2011 dla Mac’a :)

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading