Windows Live Wave 4 coraz bliżej

Aktualizacja webowych usług Windows Live do wersji Wave 4 jest coraz bliżej. Uruchomiono stronę explore.live.com, na której możemy przeczytać o nowych funkcjach i jest już pierwsza usługa zaktualizowana do Wave 4, czyli Windows Live Mobile. Nie chodzi jednak o mobilne wersje Hotmail’a czy SkyDrive’a, tylko o zarządzanie usługami Windows Live za pomocą SMSów.

Na stronie mobile.live.com możemy zobaczyć jak działa nowy nagłówek Windows Live. Został on zreorganizowany i dodano do niego webowego Messengera. Tak, w w wersji Wave 4 komunikator Microsoftu będzie obecny w każdej usłudze, od strony domowej Windows Live, przez Hotmail’a, na SkyDrive kończąc.

Jak możemy zauważyć zmniejszyła się też liczba odnośników w nagłówku. Bez obaw, nie ubyło ich. Po prostu te rzadziej używane zostały schowane w menu. Gdy najedziemy kursorem na któryś z elementów pojawi się Menu dające nam dostęp do dodatkowych usług lub umożliwiające, np. utworzenie nowego maila w Hotmail’u czy dokumentu Office’a na SkyDrive.

Jak zapewne zauważyliście na powyższym obrazku, w menu Office brakuje opcji tworzenia nowych dokumentów, które są w angielskiej wersji. Niestety, na stronie explore.live.com możemy przeczytać, że webowy Office nie będzie dostępny dla wszystkich krajów co w połączeniu z brakiem wspomnianych opcji i niedostępnością polskiej wersji Office Web Apps w Technecie i MSDN może oznaczać, że Microsoft nas w tej kwestii olał …

Wracając natomiast do samego nagłówka. Z prawej strony mamy tak jak i tera nazwę zalogowanego użytkownika. Jednak zamiast awatara mamy ikonkę symbolizującą nasz status w Messengerze, a po najechaniu myszką pojawi się menu z możliwością jego zmiany oraz odnośnikami do ustawień naszego konta.

Webowego Messengera, który jest z integrowany z najnowszą wersją usług Windows Live omówię w kolejnym artykule.

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading