Docs.com, czyli Office Web Apps dla Facebook’a

Jak widać, webowy Office w wersji darmowej będzie dostępny nie tylko dla użytkowników Windows Live, ale także Facebook’a. Posunięcie to znacznie zwiększa bazę użytkowników, szczególnie w naszym kraju, gdzie Facebook jest raczej bardziej popularny od Windows Live. Co nam to daje? Zwiększoną bazę użytkowników, z którymi możemy współpracować na dokumentami.

Oczywiście Docs.com ma nieco inne możliwości niż nadchodzący Windows Live Office, przede wszystkim dlatego, że stworzony został dla użytkowników serwisu społecznościowego. Oznacza to przede wszystkim wygodną możliwość komentowania dokumentów, czy dzielenia się nimi. Komentarze są cały czas widoczne na panelu z prawej strony. Dokument możemy też upublicznić na naszej tablicy do odczytu, lub edycji.

Jest też specjalna zakładka Friends’ Docs, na której możemy przeglądać dokumenty udostępnione przez naszych znajomych. Dodatkowo przy każdym dokumencie pojawia się skrócony link do niego, dzięki czemu możemy łatwo przesłać go znajomym.

Kolejną różnicą jest brak webowej wersji OneNote’a. Wydaje się to dziwnym posunięciem, gdyż aplikacja ta została stworzona głównie dla studentów, a z Facebook’a korzysta duża część z nich.

Mimo tego, że serwis jest w wersji angielskiej, to obsługuje on, np. sprawdzanie polskiej pisowni w Wordzie. Aczkolwiek w wyniku błędu, w systemie Mac OS X nie można normalnie wpisywać polskich znaków.

Póki co, serwis Docs.com jest w fazie testów. Oznacza to, że jest dostępny tylko dla zaproszonych. Jednak od niedawna jego użytkownicy mają możliwość zapraszania swoich znajomych, więc jeśli ktoś chce uzyskać dostęp do serwisu, niech wyśle mi maila.

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading