Spindex – nowe spojrzenie na sieci społecznościowe?

Spindex to kolejna aplikacja społecznościowa od Microsoft FUSE Labs (twórcy Docs.com). Do czego służy? W dużym uproszczenia zbiera wszystkie wiadomości z różnych sieci społecznościowych (obecnie Facebook oraz Twitter) oraz kanałów RSS w jednym miejscu. Czy więc różni się od innych aplikacji tego typu?

Spindex skanuje treść wszystkich zebranych wiadomości i wykorzystuje zebrane w ten sposób dane do odnalezienia (za pomocą wyszukiwarki Bing) i pokazania nam powiązanych informacji w prawej części okna. Jest to bardzo użyteczna funkcja, w szczególności w wypadku Twittera, gdzie wiadomości są bardzo krótkie i autorzy nie zawsze zamieszczają link do pełnego artykułu (ponieważ przykładowo nie jest on jeszcze gotowy), tu pomoże nam Spindex, który odnajdzie inne artykuły (przykładowo z innego serwisu, którego redaktorzy już zdążyli napisać tekst).

Zebrane dane wykorzystywane są także do wyświetlenia z lewej strony listy kategorii, którymi się interesujemy, dzięki czemu możemy znaleźć więcej kont na Twitterze czy Facebook’u, które udostępniają informacje, np. o naszych ulubionych serialach. Jak przystało na aplikację społecznościową możemy też oczywiście aktualizować swój status w połączonych usługach, choć nie ma możliwości automatycznego skracania adresów WWW czy wstawiania obrazków (funkcje planowane).

Spindex w chwili obecnej jest dostępny tylko da zaproszonych użytkowników, ale można się zapisać na listę oczekiwania (musimy mieć Live ID). Ja otrzymałem swoje już po kilku dniach od zgłoszenia.

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading