Garść informacji z konferencji PDC10

Rozpoczęła się konferencja PDC10, która w tym roku ma miejsce w siedzibie głównej Microsoftu w Redmond. Z tej okazji udostępnione zostało szóste wydanie Internet Explorer 9 Platform Preview, do pobrania jest dostępne z tej strony. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że kolejnym wydaniem IE9 będzie dopiero wersja Release Candidate.

Ogłoszono także skompilowanie finalnej wersji oprogramowania Lync 2010 (dawniej Office Communications), którego premiera planowana jest na 17 listopada.

Portal ZDNet dowiedział się na konferencji, że Gigant z Redmond zmienił swoją strategię dotyczącą platformy Silverlight. W tej chwili jest ona kierowana do programistów tworzących aplikacje dla systemu Windows Phone 7 oraz w pewnym zakresie do mediów. W pozostałych przypadkach firma zachęca do korzystania z technologii HTML5, gdyż jest obsługiwana przez większą ilość systemów (Windows, Mac, Linux, iOS, Android) niż Silverlight (Windows, Mac, Linux – nieaktualna wersja, Windows Phone 7 – brak pluginu do przeglądarki).

Źródła: Neowin.net, winrumors, ZDNet.

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading