Garść informacji o systemie Windows 8 z targów CES

Zgodnie z przewidywaniami Microsoft zaprezentował podczas targów CES pełny system Windows działający na urządzeniach z procesorami zgodnymi z architekturą ARM (przykładowo iPad posiada taki procesor). Precyzując była to wczesna wersja ósmego wydania okienek (dlatego póki co nie widać żadnych zmian), dokładniej build 6.2.7867. Pokazano też pakiet Office działający na komputerach z procesorami ARM.

Natomiast znany amerykański dziennikarz piszący o różnych technologiach Microsoftu, Paul Thurott, opublikował listę kilku nowości, które częściowo udało mu się potwierdzić i miałyby się znaleźć w kolejnych okienkach. Przede wszystkim system ma zawierać nowy, alternatywny interfejs bazujący na „kafelkach” (możliwe, że podobny do tego z Windows Phone 7) o nazwie kodowej Mosh, który mógłby być używany w tabletach, co się idealnie pasowałoby do informacji o specjalnej wersji systemu dla procesorów ARM.

Kolejną nowością ma być nowy model aplikacji o nazwie kodowej Jupiter. Programy miałyby bazować na technologii Silverlight i być rozprowadzane w paczkach z rozszerzeniem .appx. Jak informuje dziennikarz, zespoły pracujące nad systemem Windows oraz pakietem Office już rozpoczęły pisanie aplikacji w wersji beta oprogramowania Visual Studio 2012. Programy mogą być pisane w językach C#, C++ i Visual Basic.

Thurott przypomina jednak, że nie udało mu się potwierdzić tych informacji u więcej niż jednego źródła, więc nie należy się nastawiać, że są na 100% prawdziwe.

Źródła: WinSupersite, winrumors.

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading