Zune stanie się częścią Windows Live?

Dociekliwi zauważyli, że pośród materiałów dotyczących współpracy Nokii z Microsoftem brakuje jakiejkolwiek wzmianki o sklepie z multimediami Zune. Część osób uważa (np. Paul Thurott), że sugeruje to likwidację samodzielnej marki Zune i wrzucenie jej pod strzechy innej, np. Windows Live czy Xbox’a. Redaktorzy serwisu LiveSide uważają, że bardziej prawdopodobny jest podział – odtwarzacz multimediów, a zarazem aplikacja do synchronizacji odtwarzaczy Zune i telefonów z systemem Windows Phone 7 zostanie przeniesiona do pakietu Windows Live, otrzyma nową nazwę (np. Windows Live Media Player) i podobnie jak Windows Live Mail czy Photo Gallery zastąpi wbudowaną w system Windows aplikację. Natomiast sklep z multimediami zostałby wcielony w pakiet usług powiązanych z konsolą Xbox.

Sam Microsoft na pytania dotyczące tej sprawy za każdym razem odpowiada, że nie „zabije” usług Zune, co jak nietrudno zauważyć nie jest odpowiedzią na pytanie. Cóż, pożyjemy zobaczymy.

Źródło: LiveSide.net


Comments

Jedna odpowiedź do „Zune stanie się częścią Windows Live?”

  1. […] Zune i zarezerwować tę markę jedynie dla oprogramowania i usług (które z kolei według wcześniejszych doniesień miałoby zostać wcielone do pakietu Windows Live lub usługi Xbox LIVE) . Firma nie […]

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading