Windows MultiPoint Server 2011 osiągnął status RTM

Gigant z Redmond ogłosił ukończenie prac nad Windows MultiPoint Server 2011. Jednocześnie udostępnił wersję ewaluacyjną systemu do pobrania na tej stronie. Windows MultiPoint Server to system skierowany przede wszystkim do placówek edukacyjnych, dzięki któremu kilka osób może korzystać z jednego komputera (poprzez podłączenie kilku klawiatur, mysz i monitorów do jednego terminala), co pozwala na zmniejszenie kosztów tworzenia pracowni informatycznych.

W nowej wersji pojawiła się między innymi możliwość podzielenia ekranu na dwie części, dzięki czemu jeszcze więcej osób może korzystać z komputera, zwłaszcza w biedniejszych placówkach, których nie stać na zakup dużej ilości monitorów.

Nauczyciele zyskali też opcję udostępnienia pulpitu z konkretnego komputera wszystkim, która ma ułatwić prowadzenie kursów obsługi danego oprogramowania, np. pakietu Office.

Opiekun klasy ma również możliwość zablokowania kilku wybranych lub wszystkich stacji w pracowni w razie nagłej potrzeby.

Administratorzy szkolnych sieci także znajdą w wersji 2011 coś dla siebie. Najważniejszą nowością będzie możliwość podłączenia komputera z systemem Windows MultiPoint Server 2011 do już istniejącej domeny. Jeśli jej nie mamy, możemy połączyć maszyny z nowym systemem w tzw. „pody”, dzięki czemu zyskamy możliwość zarządzania nimi z jednej konsoli. Dodano również opcję podłączania nowych stacji poprzez sieć (przewodową lub bezprzewodową), dzięki czemu nie muszą być one „stłoczone” wokół terminala z systemem MultiPoint Server.

Źródło: WSS.pl

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading