Kolejne przecieki na temat Windows 8

Do sieci wyciekły ostatnio wczesne wersje testowe systemu Windows 8, dzięki czemu entuzjaści mogli sprawdzić, jakie nowe funkcje chce dodać do okienek Gigant z Redmond. Przede wszystkim będziemy mogli synchronizować nasze ustawienia systemowe z chmurą bez potrzeby instalacji jakiegokolwiek oprogramowania. W panelu sterowania znajdują się już odpowiednie opcje:

Kolejną nowością będzie oczywiście sklep z aplikcjami, ma się nazwyać Windows Store i we wczesnych wersjach, które wyciekły do internetu już znajdują się odwołania do niego. Możemy się z nich dowiedzieć, że w sklepie znajdziemy wersje testowe jak i pełne aplikacji, możliwość dokonywania zakupów wewnątrz samych programów oraz, że oprogramowanie będzie mogło być skierowane dla architektóry x86, x64, ARM czy dla wszystkich wymienionych.

W kolejnych okienkach ma również pojawić się odpowiednik oprogramowania Time Machine z Mac OS X o nazwie History Vault, czyli oprogramowania pozwalającego zarządzać sporządzanymi automatycznie kopiami zapasowymi plików. Na screenach, które dostały się do sieci możemy zauważyć, że okno aplikacji korzysta po części z Metro UI

Zmian doczeka się także ekran logowania. Przypominać będzie ten z systemu Windows Phone 7. Będziemy mogli bez problemu zmieniać na nim tapetę. Uzyskamy też opcję ustawienia odblokowania ekranu wzorem (prawdopodobnie będzie to funkcja zarezerwowana dla tabletów).

Entuzjaści doszukali się także ciekawej opcji automatycznego dostosowywania koloru obramowań okien do aktualnie ustawionej tapety (tylko w Aero Glass).

Źródło: istartedsomething, winrumors, winrumors, winrumors, Neowin.net

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading