Nowy interfejs Windows 8 wreszcie ujawniony!

I stało się, Microsoft zaprezentował wreszcie światu nowy interfejs systemu Windows 8. Podobnie, jak w wypadku mobilnych okienek, tak i tu spotykamy się z pulpitem w postaci kafelków oraz prostym designem aplikacji. Wszystko to przystosowane (jak twierdzi Microsoft) zarówno do obsługi palcem, jak i myszą oraz klawiaturą.

Kafelki, podobnie jak w Windows Phone 7, mogą wyświetlać różne dane, np. obrazki, maile czy najnowsze wiadomości z serwisów internetowych. Zasadnicza zmiana ma polegać jednak na tym, że nie będzie osobnego menu z aplikacjami – wszystko ma być na ekranie głównym (przynajmniej na chwilę obecną, ze względu na łatwo tworzący się w ten sposób bałagan, sądzę, że firma zmieni w tej kwestii zdanie).

Oprócz tego w systemie pojawi się nowy format aplikacji, który silnie będzie wykorzystywał dobrze znane technologie takie, jak JavaScript, CSS czy HTML5. Oczywiście w systemie będzie pełny multitasking (choć obecny sposób przełączania się między aplikacjami jest raczej mało wygodny, gdyż jeśli chcemy przełączyć się do którejś aplikacji z kolei wstecz, to musimy wszystkie pomiędzy przeskoczyć).

Źródło: istartedsomething

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading