Finalna wersja usługi Office 365 już dostępna

Microsoft udostępnił wreszcie finalną wersję usługi Office 365, a razem z nią ostateczny cennik oraz dostępne plany. Niestety, zawiodą się Ci, którzy liczyli, że wraz z udostępnieniem finalnego wydania zaktualizowany zostanie webowy Office. Dalej nie ma funkcji (np. dodawania i edycji wykresów w Excelu), które są dostępne w SkyDrive’ie, a ostatnio, po wydaniu pierwszego Service Pack’a, nawet SharePoincie działającym na firmowym serwerze. Wracając do ostatecznych planów i cen, oto one:

  • Plan P (dla małych firm do 25 pracowników): cena to około 5 € za użytkownika miesięcznie. Daje dostęp do Office Web Apps, Exchange Online, SharePoint Online oraz Lync Online.
  • Plany E1-E4 (dla średnich firm i przedsiębiorstw z dowolną liczbą pracowników): cena waha się od 9 € do 25€ za użytkownika miesięcznie. W zależności od wybranego planu otrzymujemy kombinację produktów Office Web Apps, Exchange Online, SharePoint Online, Lync Online, integrację z Active Directory, zaawansowane możliwości konfiguracji oraz pakiet Office 2010 Professional Plus.
  • Plany K1 i K2 (dla średnich firm i przedsiębiorstw z dowolną liczbą pracowników): cena to kolejno około 3,5 € i 9 € za pracownika miesięcznie. Plany K są przeznaczone firm zatrudniających pracowników „mobilnych” lub posiadających punkty sprzedaży detalicznej, gdzie zatrudnieni nie mają dedykowanych komputerów. W zależności od wybranego planu otrzymujemy kombinację produktów Exchange Online, SharePoint Online oraz Office Web Apps.
  • Plany dla instytucji akademickich i edukacyjnych: podstawowy  pakiet usług będzie darmowy dla studentów oraz płatny około 9 € miesięcznie dla pracowników instytucji. Plan oferować będzie produkty Office Web Apps, Exchange Online, SharePoint Online, Lync Online, strony zespołowe oraz rozszerzone funkcje kontroli i zarządzania.

Zachęcam także do obejrzenia premiery Office 365 w Nowym Jorku:

Pierwsze trzy opcje możemy już teraz zakupić poprzez tę stronę. Plany edukacyjne na chwilę obecną ciągle nie są dostępne.

Zapraszam także, do zapoznania się z moim testem wersji beta usługi.

Źródło: LiveSide.net

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading