Aktualizacja OneNote’a 2010 usprawnia synchronizację ze SkyDrive’em

Dzisiaj, Microsoft wydał kilka aktualizacji dla pakietu Office 2010, których zadaniem (oprócz poprawienia błędów i załatania dziur) jest usprawnienie synchronizacji notesów programu OneNote 2010 z usługą SkyDrive. Jak to się objawia? Przede wszystkim pojawiła się opcja synchronizacji dokumentów z dwóch kont Live ID bez potrzeby ciągłego przelogowywania (wymaga Sign-In Assistant, który jest częścią pakietu Windows Live Essentials.

 

Dodano też możliwość otwierania notesów z naszego konta SkyDrive wprost z aplikacji. Wystarczy wejść na zakładkę Otwórz w widoku Plik i otworzyć interesujący nas plik. Nieco zmienił się wygląd okna z informacjami o stanie synchronizacji, dzięki czemu łatwiej jest odnaleźć informacje o ewentualnych błędach w procesie wymiany plików. Naprawiono również błąd skutkujący przesunięciem się fragmentów odręcznych rysunków i notatek po synchronizacji.

Ucieszą się również użytkownicy oprogramowania SharePoint – OneNote 2010 powinien już bez problemu radzić sobie z zaawansowanymi funkcjami typu wymaganie check-in / check-out i innymi ustawieniami bibliotek w tej platformie.

Aby otrzymać te aktualizacje, wystarczy uruchomić narzędzie Windows Update na swoim komputerze.

Źródło: LiveSide.net

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading