Windows 8 będzie lepiej współpracował z mobilnym internetem

Microsoft od jakiegoś czasu informuje na łamach swojego bloga Building Windows 8 o szczegółach różnych nowości w najnowszych okienkach. Tym razem opisane zostały nowości w zakresie obsługi sieci mobilnego internetu (3G / EDGE). Ucieszą się Ci, którzy chcą kupić w przyszłości w tablet z tym systemem i korzystać na nim ze swojego mobilnego internetu – system będzie posiadał wbudowaną funkcję mierzenia ilości przesłanych danych.

 

Funkcję będzie można również włączyć dla wybranej sieci Wi-Fi, więc przyda się ona również tym, którzy udostępniają swoje łącze z telefonu. Wystarczy otworzyć menu jej menu kontekstowe i wybrać opcję Reduce data usage. Od tej chwili po wyświetleniu nieco bardziej szczegółowych informacji o danej sieci, zobaczymy również ilość przesłanych danych.

 

Z omawianą funkcją został także zintegrowany odświeżony Menadżer zadań, który teraz potrafi pokazywać  dane dotyczące zużycia limitu dla każdej aplikacji z osobna (z podziałem na ogółem i w sieciach, dla których monitorowanie jest włączone).

Źródło: Building Windows 8

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading