Microsoft rozpoczyna testy następcy Hotmaila, czyli Outlook.com

Na swoim oficjalnym profilu w portalu Twitter, Microsoft poinformował o uruchomieniu publicznych testów „następcy” Hotmaila, który nazywa się Outlook.com. Dlaczego wyraz następcy umieściłem w cudzysłowie? Ponieważ tak naprawdę to nadal jest Hotmail tylko pod inną nazwą. Osoby, które liczyły, że będzie to związane z pełnym przejściem na serwer Exchange (który do tej pory hostowany był pod tym adresem między innymi jako składnik platformy Live@edu) będą zapewne zawiedzione. Co więc się zmieniło? Przede wszystkim całkowicie przebudowany został interfejs, który teraz wykorzystuje styl Metro. Dodano także kilka nowych funkcji, a część zorganizowano nieco inaczej.

 

Pojawiła się między innymi integracja z portalami społecznościowymi w postaci paska bocznego pokazującego ostatnie wpisy nadawców otworzonego w danej chwili maila (można wyłączyć), który wyświetlany jest zamiast reklam. Nieco lepiej też jest wykorzystywana przestrzeń na ekranach panoramicznych. Zniknęła strona domowa, na której można było przeglądać wpisy ze wszystkich połączonych sieci społecznościowych. Całkowicie zmienił się też sposób korzystania z wbudowanego komunikatora, który zamiast w okienku, rozmowę pokazuje w panelu z prawej strony. Nie można już też ustawić innego statusu niż dostępny lub niewidoczny, a historia rozmów może być zapisywana w chmurze (trzeba włączyć).

Aby przełączyć się na nową wersję, wystarczy wylogować się z Hotmaila, a następnie zalogować się poprzez stronę Outlook.com. Jeśli chcecie też dodać adres w domenie @outlook.com, możecie to zrobić z poziomu ustawień usługi (jako alias) lub zmienić całe Live ID (nie możecie wcześniej dodać danego adresu jako alias).


Comments

Jedna odpowiedź do „Microsoft rozpoczyna testy następcy Hotmaila, czyli Outlook.com”

  1. […] mobilnych i praktycznie wyparł z nich IMAP. Korzysta z niego między innymi Gmail, Hotmail czy Outlook.com (oraz oczywiście serwer Exchange, ale jego można było do Outlooka podłączyć i przedtem). […]

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading