SkyDrive zyskuje funkcję Kosza i polską wersję nowego pakietu Office Web Apps

W zeszłym tygodniu Microsoft dodał do usługi SkyDrive kolejną nową funkcję, o której plotki krążyły już od jakiegoś czasu, czyli Kosz. Przyda się on zwłaszcza, gdy korzystamy z synchronizacji plików z usługą i przypadkiem usuniemy jakiś plik i na dodatek opróżnimy kosz. Dotychczas jedną nadzieją na odzyskanie pliku było szybkie dostanie się do innego komputera, gdzie nie został on jeszcze skasowany. Teraz, wystarczy udać się na stronę usługi, przejść do Kosza, wybrać dany plik i po prostu kliknąć Przywróć.

 

W związku z dodaniem Kosza do SkyDrive’a, zmienił się również sposób usuwania plików poprzez przeglądarkę – teraz nie pokazuje się już pytanie czy na pewno chcemy skasować dany plik, a jedynie informacja o jego usunięciu z przyciskiem umożliwiającym jego szybkie przywrócenie.

Przy okazji, Microsoft poinformował że prowadzone są już ostatnie prace nad wprowadzeniem możliwości tworzenia ankiet przy pomocy webowego Excela zintegrowanego z usługą SkyDrive i wkrótce powinna ona trafić w ręce wszystkich użytkowników (odpowiedni przycisk jest już w Excelu, ale pozostaje nieaktywny).

Mniej więcej w tym samym terminie udostępniona została również polska wersja nowego wydania (ciągle w wersji beta) Office Web Apps zintegrowanych ze SkyDrive’em.

Źródło: Inside SkyDrive

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading