Microsoft ujawnia ceny Office 365 dla studentów i pracowników uczelni

Kilka dni temu, na swoim oficjalnym blogu Microsoft ujawnił w końcu ceny oraz szczegółowe informacje dotyczące usługi Office 365 dla studentów i pracowników uczelni. Przede wszystkim, cena za cztery lata subskrypcji wynosi 79,99 $ (około 250 zł). W zamian za to otrzymujemy dostęp do aplikacji Microsoft Word, PowerPoint, Excel, OneNote, Outlook, Publisher oraz Access; dodatkowe 20 GB miejsca w usłudze SkyDrive; 60 minut / miesiąc rozmów ze zwykłymi telefonami w komunikatorze Skype; gwarancję posiadania najnowszej dostępnej wersji Office’a bez dodatkowych opłat; możliwość instalacji pakietu na dwóch komputerach (PC lub Mac) oraz do funkcji Office on Demand (streamowania pełnych aplikacji bez potrzeby ich instalacji).

Niestety, nie wiadomo czy płatność da się rozłożyć w jakiś sposób na raty (nie każdego studenta może być stać na wyłożenie w danej chwili 250 zł), a poza tym weryfikacja tego czy jest się studentem następuje dopiero po zakupie (jedynie kupując przez Microsoft Store, którego u nas nie ma, można sprawdzić czy „zasługuje” się dostęp do usługi przed zapłatą). Może to oznaczać problemy, jeśli okaże się że Microsoft nie ma naszej uczelni w swojej bazie.

Sama usługa będzie dostępna w pierwszym kwartale 2013 roku i wtedy też będzie można kupić do niej dostęp przez internet, w zwykłych sklepach oraz Microsoft Store na terenie 52 krajów (ich listy oczywiście także nie podano, więc nie wiadomo czy Polscy studenci będą mogli cieszyć się tańszym Officem przez cztery lata).

Źródło: Office News

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading