Microsoft uruchamia finalną wersję Team Foundation Service

Dokładnie ostatniego dnia października, Microsoft udostępnił finalną wersję usługi Team Foundation Service. W uproszczeniu, jest to po prostu hostowany i zarządzany przez Giganta z Redmond serwer Team Foundation, który służy przede wszystkim do ułatwienia deweloperom współpracy nad różnymi projektami bez konieczności posiadania własnego serwera.

 

Obecnie usługa nie ma jeszcze żadnych ograniczeń w wypadku darmowych kont. Docelowo będą miały między innymi ograniczoną ilość użytkowników na projekt do pięciu czy godzin na kompilację projektów w miesiącu. Limit użytkowników jest zniesiony jedynie dla posiadaczy subskrypcji MSDN Premium, Ultimate i TestPro, jednak ich posiadacze nadal będą mieli ograniczenia jeśli chodzi o kompilację (choć niewątpliwie limit będzie ustawiony wyżej, niż w wypadku darmowych kont).

Płatne subskrypcje dla osób, którym nie odpowiada ani rozwiązanie darmowe, ani wykupowanie dostępu do MSDNu, mają pojawić się w przyszłym roku. Wynika to też zapewne ze skromnego zestawu funkcji – nie ma możliwości zintegrowania usługi z Active Directory (w tej chwili logowanie odbywa się tylko przy pomocy konta Microsoft), a raportowanie jest bardzo ograniczone.

Team Foundation Service jest dostępne pod adresem http://tfs.visualstudio.com/.

Źródło: MSDN Blogs

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading