Do sieci wyciekł Windows Blue we wczesnej wersji

Do sieci przedostała się jedna z testowych kompilacji nadchodzących okienek o nazwie kodowej „Blue”. Dzięki temu udało się zweryfikować część plotek o nadchodzących zmianach, jakie chce do swojego systemu wprowadzić Microsoft. Chodzi tu przede wszystkim o większe możliwości dostosowania systemu do siebie (wybór kolorystyki w końcu nie będzie ograniczony do kilkunastu motywów wybranych przez Giganta z Redmond) oraz dodatkowe rozmiary kafelków (mały, wzorem Windows Phone 7.8 i 8, oraz duży).

w680

Oprócz tego, zwiększyły się możliwości widoku Snap. W nowej wersji można między innymi przypiąć aplikacje w proporcjach pół na pół (co sugeruje, że być może zniesione zostanie też wymaganie określonej rozdzielczości by ów widok działał). Znacząco rozbudowany został także panel sterowania w wydaniu Modern UI. Pojawiło się też kilka nowych aplikacji (np. alarm czy dyktafon).

Finalna wersja Windows Ble ma zostać udostępniona jeszcze w tym roku. Nie wiadomo jednak, czy posiadacze Windows 8 otrzymają ją za darmo czy też będą musieli za nią płacić.

Źródło: The Verge

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading