Microsoft publikuje listę zmian w Windows 8.1

Gigant z Redmond postanowił podzielić się z użytkownikami swoimi planami dotyczącymi zmian w Windows 8.1 jeszcze przed zbliżającą się konferencją BUILD i opublikował na swoim oficjalnym blogu wpis omawiający najważniejsze z nich. Potwierdzono  między innymi,  że na pasek zadań powróci przycisk Start i dodanie zostanie opcja  pokazywania pulpitu lub innego widoku (np. firmowej aplikacji) po zalogowaniu się do systemu. Pojawiła się także opcja wyświetlania pod ekranem Start nieco przyciemnionej tapety ustawionej na pulpicie zamiast wzorków znanych do tej pory.

Start-with-wallpaper-High-res_313398B8

Przedstawiciele firmy potwierdzili także pojawienie się nowych rozmiarów kafelków – o rozmiarze 1/4 dotychczasowego kwadratowego i 4 razy od niego większym (czyli jakby dwoma poziomymi, jeden pod drugim). Użytkownicy będą mogli też zmienić domyślne ustawienia gestów wykonywanych myszką. Da się również ustawić system tak, aby po kliknięciu na przycisk Start pojawiała się lista zainstalowanych aplikacji zamiast ekranu Start. Aplikacja Modern UI z ustawieniami systemowymi została też rozbudowana, dzięki czemu posiadacze tabletów nie powinni już więcej mieć potrzeby zaglądania do klasycznego panelu sterowania.

Multitasking-High-res_0130F94A

Oprócz tego, systemowy mechanizm wyszukiwania zostanie zintegrowany z Bingiem i zamiast wybierać, gdzie chcemy wyszukiwać interesujących nas elementów, od razu wyświetli ekran gromadzący wszystkie wyniki wyszukiwania. Niestety, jeśli te z Binga zawsze będą na początku, to dla nas może być kiepska wiadomość, bo wyszukiwarka Microsoftu w naszym kraju mówiąc kolokwialnie „ssie”. Odświeżony zostanie klient Windows Store, a aplikacje Modern UI będzie można uruchamiać obok siebie i dowolnie zmieniać przydzielone im proporcje ekranu. Z systemem zostanie też zintegrowany klient SkyDrive (nie trzeba będzie go już osobno instalować).

Będzie też nowa wersja Internet Explorera oznaczona numerkiem 11. Jeszcze lepiej przystosowana do obsługi dotykiem i jeszcze szybsza. Da się też ustawić ją tak, aby w trybie Modern UI pasek adresu był stale widoczny. Aplikacja będzie również synchronizować otwarte karty między urządzeniami. Nadal jednak brak informacji o jakimś nowym systemie rozszerzeń, żeby przeglądarka Giganta z Redmond mogła w tej kategorii w ogóle równać się z konkurencją w postaci Chrome’a czy Firefoksa.

Źródło: Windows Blog

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading