Co nowego przyniesie Visual Studio 2013

Microsoft na swoim oficjalnym blogu pochwalił się zmianami jakie zamierza wprowadzić do kolejnej wersji Visual Studio oznaczonej jako 2013. Pierwszą z nich jest odświeżenie panelu Team Explorer oraz umożliwienie otwierania wybranych jego sekcji w osobnym okienku. Kolejną nowością jest opcja podejrzenia dodatkowych informacji (np. jego wystąpień w innych miejscach programu czy ostatnich zmian) o wybranym fragmencie kodu w specjalnym okienku. Pojawiła się również opcja diagnostyki pamięci, dzięki której łatwiej będzie namierzyć wycieki pamięci.

w680

Wraz z Visual Studio 2013 pojawi się także Team Foundation Server 2013. Zmiany w nim skupiają się między innymi wokół ulepszenia współpracy (poprzez dodanie opcji Team Rooms) czy rozbudowanie mechanizmu testowania. Team Rooms to jedno miejsce, do którego mogą trafiać powiadomienia o nowych kompilacjach, zatwierdzeniach zmian w kodzie, itd. czy rozmawiać ze współpracownikami. Wszystkie dane zostają później zachowane, więc łatwo wrócić do tych informacji. Więcej bardziej szczegółowych informacji (w j. angielskim) znajdziecie na stronie źródłowej.

w680 (1)

Źródło: MSDN Blogs


Comments

2 odpowiedzi na „Co nowego przyniesie Visual Studio 2013”

  1. Trzeba pytać się Microsoftu. Na stronie źródłowej nic o tym nie wspomnieli, podczas konferencji BUILD też chyba nie. Sam z tego nie korzystam, więc też się nie wypowiem. Ewentualnie można sprawdzić samemu, bo preview już wyszedł – http://www.microsoft.com/visualstudio/eng/2013-downloads

  2. Awatar Zefirek

    a co z obsługą SQL CE??

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading