Skype dla Androida z nowym interfejsem

Microsoft wyraźnie dąży do zunifikowania wyglądu swoich aplikacji na różnych platformach. W większości wypadków sprowadza się to po prostu do „upchania” w nich stylu Metro. Czasem wychodzi to lepiej, czasem gorzej. Przykładem na to drugie niech będzie ta aplikacja. Moim zdaniem kompletnie nie pasuje do systemu iOS (nawet w wersji siódmej) i wygląda tragicznie. Takie bezpośrednie porty interfejsu z innych systemów operacyjnych są bez sensu. Na szczęście w innych aplikacjach Gigantowi z Redmond wychodzi to już nieco lepiej.

Screenshot_2013-07-02-14-36-49 Screenshot_2013-07-02-14-37-33

Przykładem na to będzie zaktualizowany właśnie komunikator Skype dla urządzeń mobilnych z Androidem. Układ elementów zmieniono na ten znany z wersji dla Windows Phone. Styl Metro jednak względnie dopasowano do stylistyki Androida (przeszkadza mi jedynie zmodyfikowany przycisk menu, brak cienia pod samym menu oraz odstająca od reszty aplikacji ikonka wstecz). Poza wyglądem, zmieniono także trochę kodu „pod maską”. Dzięki temu program wyraźnie szybciej się uruchamia, loguje i generalnie sprawniej reaguje na akcje ze strony użytkownika.

Niestety, przy okazji aktualizacji usunięto opcję automatycznego wylogowania po określonym czasie od umieszczenia aplikacji w tle, dzięki czemu nie marnowała energii, gdy zapomnieliśmy się ręcznie wylogować (a opcja wylogowania nadal jest zakopana w menu na ekranie profilu). A Skype jest raczej znany z tego, że będąc uruchomiony w tle dosyć szybko potrafi wydrenować baterię.

Nową wersję można pobrać za darmo z Google Play.