Microsoft udostępnia mobilnego Office’a dla Androida

W połowie czerwca Gigant z Redmond udostępnił po raz pierwszy swój mobilny pakiet biurowy dla urządzeń z systemem innym niż Windows Phone, a kiedyś Windows Mobile (nie licząc krótkiego epizodu z tym oprogramowaniem dla Symbiana), czyli iOS. Do przewidzenia było więc udostępnienie pakietu także dla telefonów z Androidem, pytaniem było jedynie kiedy. Teraz już znamy na nie odpowiedź – jak można przeczytać na łamach oficjalnego bloga zespołu pracującego nad Office’em, jest on już dostępny w sklepie Google Play.

office01 office02

Podobnie jak edycja dla systemu iOS, tak i tu sam program jest dostępny za darmo, ale do korzystania z niego wymagane jest posiadanie odpowiedniej subskrypcji Office 365 (czyli takiej, która daje dostęp do pakietu dla komputerów z systemem Windows lub OS X). Również zestaw oferowanych funkcji wygląda podobnie – mamy proste opcje formatowania, jak pogrubienie czy zmiana koloru. W wypadku Excela dodatkowo możemy wstawiać wykresy czy filtrować dane (program podpowiada również nazwy funkcji).

office03 office04

PowerPoint natomiast pozwala już tylko na dodawanie notatek i ewentualnie edycję tekstu w prezentacjach. W przeciwieństwie do Worda czy Excela, nie pozwala już na dodawanie komentarzy do dokumentów. Mobilny Office dla Androida jest w stanie działać bez połączenia z internetem (możemy edytować już pobrane dokumenty oraz tworzyć nowe) i pozwala też otwierać pliki lokalne czy, np. załączniki do maili. Nie ma natomiast opcji zapisu dokumentu z powrotem w pamięci urządzenia – jedyną dostępną lokalizacją jest usługa SkyDrive lub SharePoint.

Niestety, obecnie pakiet jest dostępny jedynie w amerykańskim Google Play (ma się to zmienić w ciągu kilku tygodni), ale na szczęście plik APK dla niecierpliwych został już udostępniony w sieci (link do pliku APK – mirror). Pamiętajcie jednak, że żeby był z nich jakikolwiek pożytek i tak musicie mieć wykupioną subskrypcję Office 365 (lub aktywować 30-dniowy okres próbny), ponieważ pierwsze o co prosi program, to dane do naszego konta Microsoft w celu potwierdzenia możliwości korzystania z niej.

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading