Skype w końcu będzie synchronizował wiadomości pomiędzy urządzeniami

Jaka jest największa wada komunikatora Skype (a kiedyś także Messengerem) w stosunku do rozwiązań konkurencji (np. Facebook Messengera czy Google Hangouts)? Brak synchronizacji wysyłanych wiadomości pomiędzy urządzeniami. Nie możemy rozmawiać na komputerze, potem wyjść z domu i bez problemu kontynuować danego wątku na telefonie.

To jednak ma się wkrótce zmienić. Microsoft zapowiedział wprowadzenie synchronizacji przesyłanych wiadomości. Niestety, w stylu typowym dla Giganta z Redmond, wdrożenie tej funkcji u wszystkich użytkowników ma potrwać kilka miesięcy. Przez ten czas konkurencja może dodać inne opcje, których Skype mieć nie będzie i w jeszcze większym stopniu zachęcą do przejścia na inne rozwiązania.

Microsoft naprawdę powinien zwiększyć tempo udostępniania aktualizacji i nowych funkcji, bo inaczej nigdy nie będzie w stanie pokonać alternatywnych rozwiązań. Podobny problem jest z systemem Windows Phone, gdzie na nowe wersje (w większości zawierające zmiany mające na celu dogonienie konkurencji) wychodzą zdecydowanie za rzadko, co skutkuje niezadowoleniem użytkowników.

Źródło: TechCrunch

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading