Jak pobrać ISO z Windows 8.1 bez dostępu do MSDNu?

Jeśli macie w domu kilka komputerów z Windows 8, to zapewne przeklinacie aktualizowanie systemu przez Windows Store. Dlaczego? Bo na każdym urządzeniu trzeba od nowa pobierać 2-3 GB danych, ponieważ Microsoft nie dał możliwości zachowania instalatora. Okazuje się jednak, że jest sposób na pobranie plików od Microsoftu i stworzenie obrazu ISO na ich bazie.

Wystarczy pobrać z tej strony instalator systemu Windows 8, podać w nim klucz i zamknąć go od razu po rozpoczęciu pobierania. Następnie z tej samej witryny pobieramy instalator Windows 8.1 (nie można od razu, bo nie przyjmie on klucza z Windows 8) i uruchamiamy go. Będzie on kontynuował pobieranie, ale już wersji 8.1. Na końcu zapyta się czy chcemy zainstalować system teraz czy wykonać obraz ISO lub zgrać wszystko na pendrive’a.

Pamiętać jednak należy, że pobrana zostanie wersja odpowiadająca zainstalowanej aktualnie – jeśli mamy 32-bitowy system, to instalator ściągnie 32-bitowego Windowsa 8.1. Podobnie z językiem interfejsu – na polskim systemie pobrany zostanie Windows 8.1 po polsku, na angielskim po angielsku. Jedynie co nie jest w ten sposób kopiowane to edycja. Ta zależy bowiem od podanego wcześniej klucza.

Źródło: Neowin


Comments

Jedna odpowiedź do „Jak pobrać ISO z Windows 8.1 bez dostępu do MSDNu?”

  1. […] październiku pisałem jak zdobyć obrazy ISO z systemem Windows 8.1 w wypadku gdy nie mamy nośnika z systemem i nie […]

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading