Microsoft pozwoli na dzielenie się Office’em w ramach Office 365 Home Premium

Gigant z Redmond stara się przenieść wszystkich klientów z modelu kupowania pakietu Office na własność do modelu płacenia rocznej subskrypcji. Do tej pory taka zmiana miała dla klienta domowego jedną zasadniczą wadę – nie mógł on w prosty sposób udostępnić Office’a innym domownikom (jedynym sposobem była instalacja go na ich komputerach i logowanie się na swoje konto Microsoft w celu autoryzacji).

To ma się jednak zmienić – firma zapowiedziała, że od grudnia będzie można udostępnić możliwość instalacji pakietu z naszej subskrypcji kontu innego użytkownika. Poza instalacją Office’a (która oczywiście uszczupli limit pięciu urządzeń z naszego konta) taka osoba otrzyma także 20 GB miejsca w swoim SkyDrive’ie.

Niewątpliwie będzie to też sposób na oszczędność – kilka osób posiadających, np. tylko po jednym laptopie „zrzuci” się na jedną subskrypcją i w pełni wykorzystają limit 5 urządzeń. Tym samym Microsoft być może zachęci jeszcze więcej użytkowników do przejścia na subskrypcję. Do tej pory osobie z jednym komputerem średnio się to opłacało – za około 400 zł mogła kupić normalną wersję Office’a 2010 do użytku domowego na własność. Argument z pięcioma urządzeniami nic tu nie dawał, bo i tak nie byłby wykorzystany – teraz może wykupować abonament ze znajomymi czy rodziną, co czyni go już bardziej atrakcyjnym.

Osobną kwestią jest oczywiście, czy takie dzielenie się nie będzie wbrew regulaminowi usługi. Ale osobiście wątpię, by Microsoft to wnikliwie sprawdzał – ważne, że ludzie będzie płacić zamiast korzystać z piratów czy darmowej konkurencji.

 

Źródło: WinSupersite

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading