Kolejna wersja Windowsa dopiero w kwietniu 2015?

Po premierze ósmych okienek, Microsoft miał dostarczać nowe wersje Windowsa co roku, ale z nieco mniejszą ilością zmian niż przedtem (akurat, żeby były oznaczane jako 8.1, 8.2, 8.3, itd.). Windows 8 ma jednak na tyle negatywną opinię wśród klientów (porównuje się go do Visty i nie dziwię się temu, Microsoft nie ma tak dużego autorytetu jak Apple żeby wymuszać na użytkownikach zmiany), że firma postanowiła nieco zmienić swoje plany.

Następna większa aktualizacja ma być oznaczona numerkiem 9 (znana do tej pory pod nazwą kodową „Treshold”) i w finalnym wydaniu pojawić się dopiero w kwietniu 2015 roku. Za to nieco informacji na temat wprowadzanych zmian (do tej pory wiemy tylko o przywróceniu menu Start czy umożliwieniu otwierania aplikacji Metro w okienkach) ma zostać opublikowanych na konferencji BUILD organizowanej w kwietniu tego roku. Niestety, raczej nie zostanie na niej udostępniona wersja Preview systemu, ponieważ prace nad nim praktycznie dopiero się zaczęły.

Pytanie tylko, czy zmiana nazwy pomoże przekonać niezadowolonych klientów do nowego ekosystemu Giganta z Redmond. Nie wiadomo też czy aktualizacja do Windows 9 byłaby darmowa dla posiadaczy 8.x, choć konieczność płacenia za nią raczej nie pomogła by Microsoftowi w poprawie wizerunku.

Źródło: WinSupersite

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading