Microsoft zapowiada nowości w Outlook Web App

Jakiś czas temu, Microsoft zapowiedział zmiany w Outlook Web App, czyli webowym interfejsie dostępowym wykorzystywanym w serwerze Exchange oraz usłudze Office 365. Niestety, termin ich wprowadzenia to „najbliższe miesiące”, więc użytkownicy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Jakie nowości na nich czekają?

Pierwsza z nich nazywa się „Clutter” i wzorem Gmaila ma kategoryzować otrzymane wiadomości na ważne i nieistotne. Te pierwsze będą normalnie wyświetlane, drugie natomiast zostaną ukryte pod małym paskiem na dole ekranu. Wystarczy go jednak kliknąć, by wyświetlić umieszczone tu maile.

Zacieśni się również integracja z webowym pakietem Office. Będzie można w prosty sposób załączyć dokumenty jako linki do usługi OneDrive for Business, a także otwierać w Office Online pliki przysłane nam jako załączniki. Natomiast po wprowadzeniu ewentualnych poprawek bez problemu da się wrzucić dokument z powrotem do wiadomości i odesłać pierwotnemu nadawcy.

Zapowiedziano też klienta poczty elektronicznej dla Androida (podobne aplikacje dla iPhone’a i iPada są już dostępne w App Store).

Źródło: Neowin

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading