Microsoft zmienia podejście do aktualizowania Office 365 dla firm

Jeśli jesteście użytkownikami pakietu usług Office 365 w wydaniu dla firm, to zapewne mieliście już okazję doświadczyć strasznie wolnego procesu aktualizowania usług składowych. Od momentu publikacji przez Microsoft informacji o rozpoczęciu udostępniania nowych funkcji, do ich otrzymania mogą minąć nawet dwa miesiące. Firma dostrzegła ten problem i postanowiła wprowadzić pewne zmiany.

Przede wszystkim proces prac nad poszczególnymi funkcjami ma być bardziej przejrzysty dzięki otwartej właśnie stronie Office 365 Roadmap. Znaleźć można na niej listę nowych funkcję podzielonych na kilka kategorii: Launched (wszyscy użytkownicy mają dostęp), Rolling Out (kolejni użytkownicy stopniowo uzyskują dostęp), In Development (w trakcie prac), Canceled (prace zostały anulowane).

Do tego w panelu administracyjnym pojawiła dodatkowa opcja o nazwie First Release (jest dostępna w sekcji Ustawienia usługi >
Zarządzaj ustawieniami i aktualizacjami w organizacji > Aktualizacje > Udostępnianie natychmiastowe). Pozwala ona przełączyć się na szybszy kanał aktualizacji. Dzięki temu można otrzymywać nowe funkcje najwcześniej, jak to jest możliwe. Jeśli jednak w firmie Office 365 jest zintegrowany z dodatkowym oprogramowaniem czy usługami, opcji tej lepiej nie włączać (żeby mieć czas na przygotowanie się do zmian).

Źródło: Office 365 Blogs

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading