Microsoft uruchamia nową wersję portalu MSN

Pamiętacie jeszcze portal MSN od Microsoftu? Od dawna jest on ustawiany jako domyślna strona główna przeglądarki Internet Explorer w Stanach Zjednoczonych. Kilka lat temu wystartowała również rodzima wersja serwisu, choć w przeciwieństwie do odpowiednika z za oceanu nie oferowała ona własnych treści, a jedynie te pobrane z naszych rodzimych portali plus łącza do usług Microsoft (np. poczty, kalendarza, itd.). Czyli szału nie było i w sumie żadnej przewagi nad WP, Onetem, etc. też nie. To jednak wkrótce ma się zmienić.

Zrzut ekranu 2014-09-08 o 14.52.15 Zrzut ekranu 2014-09-08 o 14.52.33

Otóż Microsoft stworzył sobie sporą bazę dostawców treści przy okazji pisania aplikacji pod markę Bing dla Windows 8.x oraz Windows Phone. Mamy tu wszystko – od wiadomości z wielu serwisów do informacji o zdrowiu czy gotowaniu. Do tej pory nie było to wykorzystywane poza wspomnianym oprogramowaniem. Teraz jednak sytuacja uległa zmianie, ponieważ Gigant z Redmond właśnie udostępnił poglądową wersję MSN, która integruje elementy z dawnych aplikacji Bing (teraz będą występować pod marką MSN).

Mamy do dyspozycji wiadomości z kilku kategorii, pogodę, newsy ze świata rozrywki, itd. Do tego możliwość śledzenia wyników firm na giełdzie, konwersji walut, monitorowania swoich ćwiczeń, itd. Wszystko to synchronizuje się oczywiście z mobilnymi odpowiednikami. Te z kolei mają się pojawić także na platformach konkurencji, czyli iOS i Androidzie.

Zrzut ekranu 2014-09-08 o 14.53.08 Zrzut ekranu 2014-09-08 o 14.52.48

Dodatkową zachętą do korzystania ze strony głównej MSN jest integracja z nią usług Microsoftu oraz Facebooka i Twittera w postaci widżetów wyświetlanych po najechaniu na ikonkę w górnym pasku (niestety nie można ich „przyczepić” na stałe w postaci kafelków). Można też dostosować sekcje widoczne na stronie głównej oraz ich kolejność (niestety, odbywa się to w dwóch osobnych miejscach, przez co jest nieco nieintuicyjne).

Dodatkowym problemem jest mimo wszystko uboższe wydanie niż to amerykańskie. Nie mamy między innymi możliwości dodawania sekcji z wiadomościami na wybrany przez nas temat. Ale w innych sekcjach Microsoft się już postarał (np. w dziale finansów mamy dostęp do notowań firm na warszawskiej giełdzie).

Testowa wersja nowego portalu MSN jest dostępna pod adresem preview.msn.com.

Źródło: Microsoft Blog

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading