Skype dla Windows (klasyczny pulpit) oraz OS X zyskuje odświeżony interfejs

Nieco zapomniane w ostatnim czasie wydania komunikatora Skype dla systemu Windows w klasycznym wydaniu (nie-Metro) oraz OS X doczekały się właśnie sporego odświeżenia interfejsu. Jest nowocześniejszy, bardziej płaski i zawiera kilka przydatnych nowości. Jakich?

mac1

Między innymi możliwość wygodnego prowadzenia wideo-rozmowy i jednoczesnego przesyłania wiadomości tekstowych czy plików jako załączniki. W tym ostatnim wypadku wyświetlane będą ikony, pozwalające od razu zorientować się jaki to typ plików (np. dokument Worda czy prezentacja w PowerPoincie). W wypadku zdjęć natomiast nareszcie pokazywane będą miniaturki.

mac2 mac3

Ulepszono też grupowe rozmowy wideo, a pod systemem OS X aplikacja w końcu zapamiętuje ostatnio aktywny widok (nie lądujemy już za każdym razem po starcie komunikatora na bezużytecznym ekranie Skype Home).

Nowa wersja dla systemu OS X jest już oznaczona jako stabilna i można ją pobrać przez system aktualizacji wbudowany w komunikator (lub stąd). Wydanie dla okienek jest jeszcze oznaczone jako testowe, więc trzeba je pobrać z tej strony i ręcznie zainstalować.

Źródło: Skype Garage


Comments

Jedna odpowiedź do „Skype dla Windows (klasyczny pulpit) oraz OS X zyskuje odświeżony interfejs”

  1. […] początku października pisałem o udostępnieniu nowej wersji Skype’a z odświeżonym interfejsem dla komputerów z Windows […]

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading