Microsoft zapowiada możliwość postawienia własnego Windows Azure

Odkąd pojawił się Windows Azure, przynajmniej część większych firm była zainteresowana możliwością uruchomienia czegoś podobnego w swoich prywatnych serwerowniach (czy to ze względu na większe możliwości konfiguracji, czy wymogi prawne). Microsoft co prawda od czasu do czasu mówił o umożliwieniu czegoś takiego, ale do tej pory nie wiele z tego wyszło. W końcu jednak sytuacja się nieco zmieniła.

Zainteresowane firmy będą mogły postawić „swojego” Windows Azure dzięki współpracy Giganta z Redmond i koncernu Dell. Nie będzie do jednak tania przyjemność, bo za wszystko (sprzęt, oprogramowanie i usługi) zapłacić trzeba będzie około 2,6 miliona dolarów (około 8,65 miliona złotych). Całość nazywa się Microsoft Cloud Platform System i składa się z gotowych serwerów Della z zainstalowanym oprogramowaniem Windows Server 2012 R2, System Center 2012 R2 i Windows Azure Pack (dawniej znanym pod nazwą Windows Azure Services for Windows Server).

Wspomniany Windows Azure Pack zawiera między innymi portal do samodzielnego zarządzania poszczególnymi usługami (np. stronami WWW, wirtualnymi maszynami, itd.), panel dla administratorów pozwalający zarządzać „chmurami zasobów”, skalowalny web hosting i inne.

Źródło: ZDNet

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading