Microsoft Garage udostępnia zestaw aplikacji użytkowych dla Androida

Od jakiegoś już czasu Microsoft stara się, aby produkty tej firmy były dostępne dla wielu platform. Nie dziwią więc programiści Androida czy iOSa obecni w szeregach Giganta z Redmond. Do tej pory tworzyli oni praktycznie tylko porty aplikacji znanych już z Windowsa (OneNote, OneDrive, itd.). Teraz Microsoft postanowił pójść o krok dalej – wzorem wielu innych firm z sektora IT, pozwolił swoim pracownikom przeznaczać część czasu na tworzenie własnych aplikacji, które potem opublikowane zostaną na specjalnej stronie Microsoft Garage.

unnamed-2 unnamed-3 unnamed

Już teraz można na niej znaleźć kilka programów. Umieszczono tu przykładowo zamiennik systemowego ekranu blokady w Androidzie o nazwie Next Lock Screen, który wyświetla nam wydarzenia z kalendarza oraz skróty do wybranych aplikacji. Znajdziemy tutaj też program Torque dla Android Wear (odmiana Androida dla inteligentnych zegarków), który pozwala zadawać (głosowo oczywiście) pytania Bingowi zamiast wyszukiwarce Google. Jest też aplikacja o nazwie Journeys & Notes do zapisywania notatek z podróży.

bc2f6afb-8bf2-48f7-a69d-730b4f541f69

W wolnym czasie programiści Microsoftu stworzyli również alternatywny ekran blokady o nazwie Tetra dla mobilnych okienek. Podobnie jak aplikacja dla Androida oferuje on podgląd nadchodzących wydarzeń z kalendarza. Poza tym oferuje jednak szybki dostęp do stopera czy danych o naszej aktywności (jeśli mamy telefon obsługujący technologię Nokia SensorCore.

Źródła: Windows Phone Central, The Verge

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading