OneDrive zyskuje nowe możliwości zarządzania zdjęciami

Pod koniec stycznia Microsoft rozpoczął wdrażanie nowych funkcji związanych z zarządzaniem obrazami zgromadzonymi w usłudze OneDrive oraz importowaniem nowych w przyszłości. Przede wszystkim przeprojektowano sekcję Zdjęcia w webowym interfejsie usługi. Teraz pozwala ona na tworzenie albumów i dodawanie do nich zdjęć czy przeglądanie tagów, którymi oznaczono fotografie (tych niestety nie da się dodawać masowo, trzeba je przypisywać do każdego obrazka pojedynczo). Nieco zmienił się też jej wygląd.

01_LinksToAlbums_Original

Podobne możliwości pojawiły się w aplikacji mobilnej dla systemu iOS. Użytkownicy pozostałych programów (dla Androida oraz Windows Phone) niestety muszą się uzbroić na razie w cierpliwość – Microsoft zapowiedział udostępnienie stosownych aktualizacji dla tych systemów „wkrótce”.

03_iOSTags2

Natomiast aplikacja kliencka dla systemów Windows 7 i 8 (zabrakło informacji o tym, co z 8.1 i 10) zyska w ciągu tego miesiąca możliwość automatycznego przesyłania obrazków z podłączanych do komputera urządzeń (np. aparatów czy pendrive’ów). Pojawi się też opcja automatycznego wysyłania na internetowy dysk zrzutów ekranu. Niestety, nie wiadomo czy te funkcje trafią również do klienta dla OS X.

Na sam koniec warto wspomnieć o ulepszonej wyszukiwarce, która zaczęła korzystać z silnika Bing. Dzięki temu jest w stanie rozpoznać tekst umieszczony na obrazkach czy przeszukiwać ich metadane (np. lokalizację czy datę wykonania). Wyszukiwarka zyskała również możliwość rozpoznawania tego, co jest na zdjęciach, choć póki co działa to marnie (na kilkadziesiąt zdjęć z moją kotką, tylko na kilkunastu fotografiach został rozpoznany kot czy w ogóle zwierzę). Do tego Można też przeszukiwać dokumenty na bazie ich zawartości.

Źródło: OneDrive Blog

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading