Office 2016 dla Windows będzie bardziej kolorowy

O ile nowa wersja pakietu Office dla komputerów Mac była od dawna wyczekiwana i wprowadziła duże zmiany przede wszystkim w interfejsie oraz integracji z chmurą, o tyle nowe wydanie pakietu dla okienek już takim zainteresowaniem się nie cieszy. Poniekąd to nie dziwi – do tej pory do sieci nie przedostały się informacje o jakiś większych zmianach i w sumie wersja 2016 mogła by spokojnie zostać darmową aktualizacją edycji 2013.

office-2016-leak-build

Do tej pory jej testy toczyły się w ramach zamkniętych programów (choć niedawno przez moment każdy mógł się do jednego z nich dostać), ale przy okazji udostępnienia niedawno nowej bety Microsoft w końcu zdecydował się na rozszerzenie grona testerów – od teraz każdy chętny może się tutaj zapisać. Uruchomiono również testy następcy komunikatora Lync, czyli Skype for Business (finalna wersja ma pojawić się już w kwietniu).

Nowa wersja natomiast wprowadza jedną rzucającą się w oczy zmianę – nad wstążką domyślny miały został zastąpiony przez kolor danej aplikacji (niebieski w Wordzie, zielony w Excelu, itd.). Ma to zapewne na celu ujednolicenie wyglądu z wydaniem dotykowym dla okienek, iOS czy tabletów z Androidem. Jeśli ktoś jednak wolał biały motyw, to w ustawieniach nadal można go ustawić (choć to do wydania finalnej wersji może się zmienić).

Poza tym nie zmieniło się wiele odkąd pierwszy raz pisałem o nowościach w Office 2016 dla Windowsa.

Źródła: Windows Central, The Verge

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading