Trzy nowe kompilacje Windows 10 udostępnione w minionym tygodniu

Miniony tydzień był dosyć pracowity dla inżynierów Microsoftu oraz uczestników programu Windows Insider, ponieważ udostępniono aż trzy nowe kompilacje praktycznie jedna po drugiej. Pierwszy był build 10158. Najawiększą zmianą przez niego wprowadzaną była zmiana nazwy systemowej przeglądarki z Project Spartan na Microsoft Edge oraz dodanie do niej kilku nowych elementów.

Zrzut ekranu (5) Zrzut ekranu (6)

Wśród nowości można znaleźć możliwość przełączenia się na ciemny motyw czy dodania do paska narzędzi przycisku otwierającego stronę główną. W końcu pojawiło się też wbudowane narzędzie do importowania ulubionych z innych przeglądarek oraz funkcja autouzupełniania haseł czy formularzy. Da się już też przeciągać zakładki do innych okien i odtwarzać dźwięk po zminimalizowaniu aplikacji.

Zrzut ekranu (8) Zrzut ekranu (9)

Kompilacja ta zawiera także szereg poprawek interfejsu (w końcu przyciski minimalizacji / maksymalizacji / zamykania wyglądają tak samo na belkach tytułowych aplikacji Metro i Win32), naprawia problemy z instalacją na niektórych tabletach Surface. Nowa przeglądarka obrazków zyskała funkcję „Otwórz w” czy wsparcie dla wyświetlania animowanych GIFów.

2015-07-04_1906492

Praktycznie 24 godziny później pojawiła się kompilacja 10159. Zawierała jedną większą zmianę – nowy układ elementów na ekranie logowania. Poza tym, wprowadzała ponad 300 poprawek mających zwiększyć stabilność i wydajność systemu.

Dwa dni później udostępniono z kolei trzeci build, tym razem oznaczony numerem 10162. Tutaj programiści skupili się już tylko na wprowadzaniu poprawek i usuwaniu wykrytych błędów. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, ta kompilacja trafi za kilka dni do testerów w kręgu Slow używających bardziej stabilnych wydań (jest już dostępna do pobrania z tej strony w postaci plików ISO).

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading