Finalna wersja Office’a 2016 dla OS X udostępniona subskrybentom Office 365

Wczoraj dosyć niespodziewanie Gigant z Redmond ogłosił udostępnienie finalnego wydania pakietu Office for Mac 2016. Stało się to po nieco ponad czterech miesiącach publicznych testów nowych wersji Worda, Excela, PowerPointa oraz Outlooka (w tym ostatnim przypadku nieco dłuższych, bo pierwszą betę programu udostępniono już w listopadzie zeszłego roku).

Dla przypomnienia, wersja 2016 wprowadza we wszystkich aplikacjach zupełnie nowy interfejs, z którego w końcu nie „wyłażą” pozostałości jakiś antycznych frameworków. W założeniu ma także działać płynniej niż poprzednia wersja i dopełnić unifikacji z wydaniem dla Windows (w tym celu w końcu uporządkowano chociażby wstążkę, która teraz ma już układ zbliżony do okienkowego wydania).

Nowe wydanie jest obecnie dostępne jedynie dla subskrybentów Office 365. Samodzielna wersja ma pojawić się w sprzedaży dopiero we wrześniu tego roku. Firma chce też ciągle udostępniać nowe funkcje przynajmniej raz na kwartał (choć nie wiadomo jak to będzie wyglądać w wypadku samodzielnej wersji).

Mam nadzieję, że do końca przyszłego tygodnia uda mi się opublikować recenzję Office for Mac 2016.

Źródło: Office Blogs

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading