Windows 10: Jak zmienić kolor belki tytułowej

Premiera finalnej wersji dziesiątych okienek już za kilka dni. Tradycyjnie już nie wszystkie zmiany przypadną użytkownikom do gustu. Tym razem zapewne wielu osobom nie spodoba się wiecznie biała belka tytułowa okien klasycznych aplikacji (w aplikacjach Metro jej kolor ustala programista). Na szczęście jest na to sposób.

Zrzut ekranu (8)

Aktualizacja (grudzień 2015): Począwszy od wersji 1511 (build 10586) system obsługuje już kolorowanie belki tytułowej (gdy włączona jest opcja „Pokaż kolor w menu Start, na pasku zadań…” dostępna w panelu Personalizacja > Kolory.

Zrzut ekranu (31)

Wystarczy pobrać to archiwum, skopiować jego zawartość do folderu C:\Windows\Resources\Themes, a następnie dwukrotnie kliknąć na plik windows.msstyles. Zostanie ustawiona domyślna tapeta oraz kolor akcentu (więc trzeba będzie ponownie wybrać własne), ale jednocześnie paski tytułowe będą miały od teraz wykorzystywały wspomniany kolor akcentu.

Widać jednak, że Microsoft nie dokończył implementacji tej opcji (dlatego zapewne jest ukryta), ponieważ w niektórych aplikacjach pod tekstem na belce jest szary prostokąt, a różnica między aktywnym i nieaktywnym oknem jest jeszcze mniej widoczna niż przy domyślnych ustawieniach.

 

Źródło: Neowin


Comments

Jedna odpowiedź do „Windows 10: Jak zmienić kolor belki tytułowej”

  1. […] Jedynym elementem, którego kolor oficjalnie można zmienić jest cieniutka ramka wokół okna. Nieoficjalnie da się jeszcze pozbyć białego z belki tytułowej. Pomijając kwestię monotonności czy rażenia po oczach wieczorami, takie rozwiązanie skutkuje […]

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading