Microsoft wznawia program testów „dużego” Windows 10

W mijającym tygodniu udostępniona została pierwsza kompilacja testowa Windows 10 od czasu premiery finalnego wydania tego systemu pod koniec lipca. Tym samym program testów ruszył ponownie (zapisywanie się zostało odblokowane nieco wcześniej). Jakie nowości wprowadza udostępniona beta? Mimo sporego skoku w numeracji (z 10240 na 10525) niewielkie.

Ograniczają się one do umożliwienia zmiany koloru belki tytułowej okien (w przeciwieństwie do nieoficjalnej metody, także w części aplikacji Metro) oraz poprawek w zarządzaniu pamięcią. Precyzując, pojawiło się wsparcie dla kompresowania danych aplikacji niebędących aktualnie w użyciu wzorem OS X (przy czym skompresowana pamięć jest przypisywana do procesu System przez co może się wydawać, że ma on wyciek i pochłania nadmierne ilości RAMu).

Jeśli zaś chodzi o belkę tytułową, to przyjmuje ona kolor akcentu ustawiony w ustawieniach systemu, jeśli włączymy opcję ustawiania go dla paska zadań, menu Start oraz Centrum akcji (domyślnie wyłączone).

Warto także wspomnieć o pewnych zmianach w samym programie Windows Insider – od teraz, aby zainstalować betę musimy mieć aktywowany system Windows. Nie są już udostępniane klucze do czystej instalacji. Oznacza to, że chcąc wykonać czystą instalację na nowym sprzęcie, trzeba najpierw zainstalować na nim legalną kopię Windows 7, 8.1 lub 10 RTM i dopiero później będzie można go zaktualizować do bety.

Przy czym obecnie ISO z kompilacją 10525 nie jest dostępne, więc by zainstalować betę trzeba mieć najpierw stabilne wydanie Windows 10. Na nim należy uaktywnić program Windows Insider i wówczas w Windows Update pojawi się aktualizacja.

Oczywiście jeśli na danym komputerze został już raz aktywowany Windows 10, wtedy betę można instalować „na czysto” i zostanie ona automatycznie aktywowana.

Źródło: Windows Blog

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading