Windows 10: Jak usunąć tło z ekranu logowania?

Pod koniec fazy testów systemu Windows 10, jego twórcy zdecydowali się dodać do ekranu logowania tło z logo systemu, przez które prześwitują promienie światła. Obrazek niestety wybitnie nie pasuje do stylistyki systemu („płaskiej” i raczej stroniącej od efekciarskich grafik czy animacji). Jak się go pozbyć?

Aktualizacja (grudzień 2015): Począwszy od wersji 1511 (build 10586) w panelu ustawień jest już dostępna opcja pozwalająca wyłączyć tło na ekranie logowania bez bawienia się w edycję rejestru (Ustawienia > Personalizacja > Ekran blokady > Pokaż obraz tła systemu Windows na ekranie logowania).

Zrzut ekranu (9)

W interfejsie graficznym niestety nie umieszczono żadnej opcji umożliwiającej przywrócenie tła wypełnionego jednolitym kolorem znanego z Windows 8.x, ale na szczęście można to osiągnąć dodając w rejestrze odpowiednią wartość. Czas więc brać się do pracy.

Najpierw otwieramy edytor rejestru (wpisujemy regedit w pole wyszukiwania lub okienko pojawiające się po wciśnięciu kombinacji klawiszy Win + R). Następnie przechodzimy do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\System. Tutaj dodajemy element typu DWORD (32-bit) o nazwie DisableLogonBackgroundImage i przypisujemy mu wartość 1.

To wszystko, od teraz z ekranu logowania zniknie odstające tło dodane przez Microsoft.

 

Źródło: Winaero

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading