Nowa kompilacja Windows 10 dla komputerów udostępniona

Tuż przed weekendem udostępniona została kolejna testowa kompilacja Windows 10 dla urządzeń z procesorami x86. Nosi ona numer 10547 i wprowadza szereg zmian oraz poprawek. Przede wszystkim zwiększono maksymalną ilość kafelków na ekranie / menu Start do 2048 (było 512) i umożliwiono zwiększenie szerokości grup do czterech kolumn.

Nareszcie nie trzeba też będzie grzebać w rejestrze, żeby wyłączyć tło na ekranie logowania. Stosowna opcja o nazwie „Show Windows background picture on the sign-in screen” pojawiła się w ustawieniach ekranu blokady. Poza tym w końcu uporano się z ikoną Centrum akcji, która się „podświetlała” mimo braku nowych powiadomień.

Udostępniono również szereg aktualizacji wbudowanych aplikacji – między innymi Outlooka (dodaje nowości z mobilnej wersji, czyli możliwość zmiany motywu) czy systemowej galerii (nareszcie można przeglądać zdjęcia według folderów, w których się znajdują).

Przeglądarka Edge doczekała się obsługi WebRTC, dzięki czemu webowy Skype będzie z nią kompatybilny, gdy tylko zacznie wykorzystywać nową technologię zamiast wtyczki. Niestety, nadal nie ma śladu po wsparciu dla rozszerzeń w nowej przeglądarce Microsoftu.

Źródło: Windows Blog