Microsoft Office 2007 Beta 2 – Opis

W najnowszej wersji Microsoft Office 2007, którą można pobrać stąd (w wypadku jakichkolwiek problemów odsyłam do poradnika na  tej stronie) , poprawiono wiele błędów z wersji Technical Refresh. Między innymi niedziałające wykresy. Poza tym poprawiono interfejs graficzny.

Największą zmianą w wersji 2007 jest nowy interfejs graficzny. Został on wprowadzony tylko do Worda, Excela, PowerPointa, Accessa oraz częściowo w Outlooku.  (aby powiększyć proszę kliknąć na obraz)

Tak zwane ribbons – zakładki są moim zdaniem (po używaniu ich przez pewien czas) bardzo dobrym rozwiązaniem ale Microsoft mógłby umieścić opcję przywrócenia poprzedniego układu przycisków, ponieważ przyzwyczajenie się do obsługi programu bez menu tylko na zakładka jednak trochę trwa. Microsoft wprowadził również nowy format zapisu plików połączenie XML oraz kompresji ZIP. Rozszerzenie to między innymi .docx, .pptx, itp. Jak można zauważyć na rysunkach wykresy wyglądają o wiele ładniej niż w poprzednich wersjach, nie tylko one ale również pola tekstowe diagramy schematyczne zyskały możliwość ładnego ich sformatowania i ustawiania w przestrzeni 3D.

Teraz większość obiektów możemy dowolnie obracać w przestrzeni. W PowerPoincie wprowadzono nowe style tekstu i jeszcze ładniejsze pola tekstowe niż w Wordzie czy Excelu, co również można zaobserwować na rysunku.

Menu opcji zostało zreorganizowane i jest teraz bardziej przejrzyste. Wprowadzono także podgląd formatowania na żywo co jest bardzo przydatną funkcją jednak czasami przy bardziej efektownych modyfikacjach dosyć spowalnia działanie programu.

Więcej zdjęć w galerii

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading