Windows 7 Pre-RC (buildy 7022 i 7048)

Windows 7 build 7048

Według wielu wcześniejszych plotek miała to być wersja RC systemu, którą ostatecznie jednak nie jest. Microsoft kontynuuje zmiany w interfejsie – na panelach bocznych nie ma już ikon innych niż tarcza oznaczająca konieczność posiadania praw administratora, Następne aplikacje mają odświeżone ikony. Niestety widzę, że kolejne nowe ikony są “płaskie” w przeciwieństwie do ikon z Visty przez co trochę mi się kojarzą z ikonami z systemów Windows 9x, ale to tylko moje odczucie. Dodano również nowe tapety i schematy dźwięków. Pasek zadań został odświeżony – system wyraźniej zaznacza okna wymagające naszej uwagi, mamy też nowe podświetlenie przycisku Start po najechaniu na niego kursorem.


Prócz tego w systemie pojawia się możliwość odinstalowania Internet Explorera. Opcja usuwa jedynie plik iexplore.exe oraz odwołania do niego, jednakże jest to i tak sporo, gdyż wcześniej jedynie podobna opcja ukrywała aplikację.Z drugiej strony więcej usuwać nie powinna, gdyż wiele programów korzysta z bibliotek IE (na przykład nasze Gadu-Gadu). Widać Microsoft postanowił spełnić wymagania Komisji Europejskiej w bardziej sensowny sposób i zamiast tworzyć osobne wersje systemu, których nikt nie kupuje, dodał możliwość usunięcia spornych aplikacji. Jest także sporo drobnych zmian, jak np. usunięcie przycisku “Send feedback” z obramowania okien czy przemianowanie funkcji “PC Safeguard” na “Guest Mode”. Na koniec omawiania tej wersji wspomnę także o aktualizacji Sidebara, dzięki której gadgety, które nie działały poprawnie w starszych wersjach nie powinny mieć juz problemów (np. Digital Clock 2.0). Wciąż nie wprowadzono poprawek do systemu UAC, czy obiecywanej funkcji odtwarzania plików MOV w Media Playerze.


Windows 7 build 7022

W tej wersji wprowadzono głównie zmiany wizualne. Panel z boku okien takich jak Personalizacja czy Informacje o systemie został dopasowany do kolorystyki reszty systemu. Dodano także animację jego wysuwania oraz wsuwania. W Panelu Sterowania panel zmniejszono i przeniesiono na górę okna, dzięki czemu nie marnuje tyle miejsca. W oknie Getting Started także zmieniono tło. W aplikacjach Paint i Wordpad zaktualizowano ikony. Prócz tego zmieniono ikony aplikacji Media Player, Gadget Gallery i panelu z ustawieniami HomeGroup. Dodano tajże Internet Explorera w wersji RC1.  Widać jednak, że wprowadzono pewne zmiany pod maską, gdyż pojawiły się problemy z oprogramowaniem, których nie było w wersji Beta 1 – Norton AntiVirus nie działał, AVG bardzo spowalniał komputer, podobnie jak Live Mesh. Na koniec wspomnę, że dodano możliwość odinstalowania aplikacji Media Player oraz Media Center.


Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading