Windows 7 Pre-RC (buildy 7022 i 7048)

Windows 7 build 7048

Według wielu wcześniejszych plotek miała to być wersja RC systemu, którą ostatecznie jednak nie jest. Microsoft kontynuuje zmiany w interfejsie – na panelach bocznych nie ma już ikon innych niż tarcza oznaczająca konieczność posiadania praw administratora, Następne aplikacje mają odświeżone ikony. Niestety widzę, że kolejne nowe ikony są “płaskie” w przeciwieństwie do ikon z Visty przez co trochę mi się kojarzą z ikonami z systemów Windows 9x, ale to tylko moje odczucie. Dodano również nowe tapety i schematy dźwięków. Pasek zadań został odświeżony – system wyraźniej zaznacza okna wymagające naszej uwagi, mamy też nowe podświetlenie przycisku Start po najechaniu na niego kursorem.


Prócz tego w systemie pojawia się możliwość odinstalowania Internet Explorera. Opcja usuwa jedynie plik iexplore.exe oraz odwołania do niego, jednakże jest to i tak sporo, gdyż wcześniej jedynie podobna opcja ukrywała aplikację.Z drugiej strony więcej usuwać nie powinna, gdyż wiele programów korzysta z bibliotek IE (na przykład nasze Gadu-Gadu). Widać Microsoft postanowił spełnić wymagania Komisji Europejskiej w bardziej sensowny sposób i zamiast tworzyć osobne wersje systemu, których nikt nie kupuje, dodał możliwość usunięcia spornych aplikacji. Jest także sporo drobnych zmian, jak np. usunięcie przycisku “Send feedback” z obramowania okien czy przemianowanie funkcji “PC Safeguard” na “Guest Mode”. Na koniec omawiania tej wersji wspomnę także o aktualizacji Sidebara, dzięki której gadgety, które nie działały poprawnie w starszych wersjach nie powinny mieć juz problemów (np. Digital Clock 2.0). Wciąż nie wprowadzono poprawek do systemu UAC, czy obiecywanej funkcji odtwarzania plików MOV w Media Playerze.


Windows 7 build 7022

W tej wersji wprowadzono głównie zmiany wizualne. Panel z boku okien takich jak Personalizacja czy Informacje o systemie został dopasowany do kolorystyki reszty systemu. Dodano także animację jego wysuwania oraz wsuwania. W Panelu Sterowania panel zmniejszono i przeniesiono na górę okna, dzięki czemu nie marnuje tyle miejsca. W oknie Getting Started także zmieniono tło. W aplikacjach Paint i Wordpad zaktualizowano ikony. Prócz tego zmieniono ikony aplikacji Media Player, Gadget Gallery i panelu z ustawieniami HomeGroup. Dodano tajże Internet Explorera w wersji RC1.  Widać jednak, że wprowadzono pewne zmiany pod maską, gdyż pojawiły się problemy z oprogramowaniem, których nie było w wersji Beta 1 – Norton AntiVirus nie działał, AVG bardzo spowalniał komputer, podobnie jak Live Mesh. Na koniec wspomnę, że dodano możliwość odinstalowania aplikacji Media Player oraz Media Center.Opublikowano

w

przez

Tagi: