Microsoft Office 2010 Beta 1

W wersji Beta 1 pakietu Microsoft Office 2010 zmieniono przede wszystkim ikony poszczególnych aplikacji oraz dopracowano widok Backstage. Teraz w większości jest w kolorze białym, dzięki czemu (przynajmniej moim zdaniem) jest przyjemniejszy dla oka. Lewy pasek z opcjami zmienia swój kolor w zależności od wybranego schematu kolorystycznego. Prawa cześć pozostaje natomiast zawsze biała. Z przycisku pokazującego widok Backstage usunięto logo Office’a i zamiast niego widzimy teraz tekstową etykietę “Plik” co ma lepiej odzwierciedlać do jakich poleceń uzyskamy dostęp klikając na niego. Po otworzeniu następcy menu widzimy wciąż pasek z etykietami wstążek, dzięki czemu nie powinniśmy już przypadkiem zamknąć programu myśląc, że było to nowe okno.Jak możecie zauważyć kolejność poleceń w widoku Backstage została odrobinę zmieniona. Polecenia zapisywania, otwierania i zamykania plików są teraz na samym początku. Prócz tego przyciski otwierające opcje aplikacji i ją zamykające nie są już “podpięte” do widoku Pomocy. Dodano też opcję pokazywania wybranej ilości ostatnio otwieranych plików tuż pod przyciskami otwierania i zapisywania plików.

Outlook przeszedł drobny facelifting. Otrzymał także możliwość łączenia się z serwisami społecznościowymi (na chwilę obecną może być to jedynie serwis oparty o technologię SharePoint Microsoftu). Program OneNote też został zaktualizowany wizualnie. Niestety wciąż żadna aplikacja poza Outlook’iem nie wspiera List szybkiego dostępu w systemie Windows 7. Także nowy ekran wydruku wciąż nie jest dostępny we wszystkich programach pakietu. Poza aplikacją Upload Center i informacjami na ostatnim ekranie instalatora nie widać też śladu po integracji z webową wersją pakietu. Wersja Beta 1 jest znacznie stabilniejsza od poprzednich.

Skoro już wspomniałem o instalatorze. Jego wygląd również został odświeżony,tak aby pasował to reszty pakietu. Sam proces instalacji się nie zmienił.