Microsoft Office 2010 Beta 1

W wersji Beta 1 pakietu Microsoft Office 2010 zmieniono przede wszystkim ikony poszczególnych aplikacji oraz dopracowano widok Backstage. Teraz w większości jest w kolorze białym, dzięki czemu (przynajmniej moim zdaniem) jest przyjemniejszy dla oka. Lewy pasek z opcjami zmienia swój kolor w zależności od wybranego schematu kolorystycznego. Prawa cześć pozostaje natomiast zawsze biała. Z przycisku pokazującego widok Backstage usunięto logo Office’a i zamiast niego widzimy teraz tekstową etykietę “Plik” co ma lepiej odzwierciedlać do jakich poleceń uzyskamy dostęp klikając na niego. Po otworzeniu następcy menu widzimy wciąż pasek z etykietami wstążek, dzięki czemu nie powinniśmy już przypadkiem zamknąć programu myśląc, że było to nowe okno.Jak możecie zauważyć kolejność poleceń w widoku Backstage została odrobinę zmieniona. Polecenia zapisywania, otwierania i zamykania plików są teraz na samym początku. Prócz tego przyciski otwierające opcje aplikacji i ją zamykające nie są już “podpięte” do widoku Pomocy. Dodano też opcję pokazywania wybranej ilości ostatnio otwieranych plików tuż pod przyciskami otwierania i zapisywania plików.

Outlook przeszedł drobny facelifting. Otrzymał także możliwość łączenia się z serwisami społecznościowymi (na chwilę obecną może być to jedynie serwis oparty o technologię SharePoint Microsoftu). Program OneNote też został zaktualizowany wizualnie. Niestety wciąż żadna aplikacja poza Outlook’iem nie wspiera List szybkiego dostępu w systemie Windows 7. Także nowy ekran wydruku wciąż nie jest dostępny we wszystkich programach pakietu. Poza aplikacją Upload Center i informacjami na ostatnim ekranie instalatora nie widać też śladu po integracji z webową wersją pakietu. Wersja Beta 1 jest znacznie stabilniejsza od poprzednich.

Skoro już wspomniałem o instalatorze. Jego wygląd również został odświeżony,tak aby pasował to reszty pakietu. Sam proces instalacji się nie zmienił.

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading