Messenger dla iPhone’a wydany

Dzisiaj w sklepie App Store pojawił się komunikator Microsoft’u, czyli Windows Live Messenger. W chwili obecnej jest dostępny tylko w kilku regionach, ale z czasem każdy użytkownik będzie mógł pobrać aplikację. Ciekawostką jest, że wersja dla urządzeń firmy Apple pojawiła się przed klientem dla Windows Mobile.

Co potrafi aplikacja? Trzeba przyznać, że w porównaniu do Messengera dla Windows Mobile czy Mac’a bardzo dużo. Przede wszystkim najbardziej promowana funkcja w nowym wydaniu usług Windows Live, czyli wyświetlanie informacji z portali społecznościowych połączonych z naszym kontem. W przeciwieństwie do do Windows Live Home, tutaj możemy wyświetlić wszystkie komentarze do danego wpisu nie przenosząc się na stronie danego serwisu, natomiast jeśli zechcemy sami coś opublikować możemy dodać obrazek.

Na liście kontaktów wyświetlają się tylko znajomi z usługi Messenger (możliwe, że to przez starą wersję Hotmail’a). Po dotknięciu awatara pojawia się menu, które daje nam szybki dostęp do profilu znajomego, opcji wysłania maila lub rozpoczęcia rozmowy. W trakcie rozmowy aplikacja pokazuje czy nasz znajomy w danej chwili coś pisze czy też „myśli” :). Jest też możliwość wysyłania zdjęć czy przesyłania wiadomości do osób, które są niedostępne (nie da się w WM, ani Mac OS X).

Za pomocą Messenger’a dla iPhone’a możemy również korzystać z usługi Windows Live Photos. Aplikacja pozwala nam nie tylko przeglądać nasze obrazki, ale również tworzyć nowe albumy, wysyłać zrobione przez nas zdjęcia czy komentować te już wstawione. Niestety przesłane obrazki są kompresowane i zmniejszane i nie można tego wyłączyć.

Jeśli jesteście bardzo zniecierpliwieni możecie pobrać aplikację z amerykańskiego lub brytyjskiego App Store.

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading