Garść informacji o Windows Phone 7

Podczas konferencji WPC10, Microsoft udostępnił trochę nowych informacji na temat swojego najnowszego mobilnego systemu. Przede wszystkim gigant z Redmond zamierza uruchomić specjalną usługę o nazwie Windows Phone Live, która pozwoli nam przeglądać zdjęcia i dokumenty (np. notatniki OneNote’a) wysłane z telefonu na nasz dysk SkyDrive, synchronizowane kalendarze, kontakty czy wiadomości. Będzie to coś jak połączenie My Phone i Mesh’a. Co prawda strona usługi jest już aktywna (windowsphone.live.com) to nie możemy z niej skorzystać bez połączonego z naszym kontem telefonu z systemem Windows Phone 7.

Microsoft potwierdził również, że premiera nowego systemu jest ciągle planowana tak, aby w święta Bożego Narodzenia można już było kupić pierwsze urządzenia z nowym systemem. Firma ogłosiła również w jakich językach początkowo będzie dostępny Windows Phone 7 oraz w jakich krajach będziemy mogli robić zakupy poprzez Windows Phone Marketplace. Interfejs będzie dostępny po angielsku, francusku, włosku, niemiecku oraz hiszpańsku. Zakupy natomiast będą mogli robić obywatele Stanów Zjednoczonych, Australii, Austrii, Belgii, Kanady, Francji, Niemiec, Indiach, Irlandii, Włoch, Meksyku, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Szwajcarii, Singapuru oraz Hong Kongu.

Microsoft ma ogłosić jeszcze kilka zapowiedzi związanych z Windows Phone 7 tego lata. Wśród nich mają znaleźć się informacje dotyczące gier. Plotka głosi, że Microsoft ma wydać mobilną wersję gry Halo dla urządzeń z nowymi mobilnymi okienkami.

Źródło: Neowin.net

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading