Microsoft OneNote dla systemu iOS już dostępny

Pierwsza mobilna wersja aplikacji OneNote pojawiła się dla urządzeń z systemem Windows Mobile przy okazji premiery pakietu Office 2003. Program miał jednak dosyć ograniczone możliwości. Później,  w systemie Windows Phone 7 znalazła się zaktualizowana wersja programu, która oferowała synchronizację naszych notatników z usługą SkyDrive. Dzisiaj natomiast w App Store (niestety póki co tylko amerykańskim) udostępniono OneNote’a dla systemu iOS.

Aby móc skorzystać z aplikacji musimy posiadać konto Windows Live, które jest wymagane ze względu na synchronizację notesów z dyskiem SkyDrive (nie da się jej wyłączyć w ustawieniach programu). Co prawda po pierwszym logowaniu połączenie z internetem nie jest już wymagane (jeśli jednak nie chcemy, aby OneNote zużywał nasz transfer, wystarczy włączyć odpowiednią opcję w ustawieniach i nasze dane będą synchronizowane jedynie poprzez połączenie Wi-Fi).

Wersja dla systemu iOS pozwala na podgląd oraz edycję notesów zsynchronizowanych z usługą SkyDrive. Możemy dodawać wypunktowania, pola do oznaczenia wykonanych zadań, obrazki czy oczywiście sam tekst. Niestety nie możemy dodawać nowych sekcji (można jedynie tworzyć nowe strony) czy zmieniać kolorów tych, które już istnieją.

Aplikacja jest dostępna w amerykańskim App Store za darmo przez ograniczony czas. Później będzie już płatna. Niestety, Microsoft nie podał informacji kiedy program pojawi się w pozostałych regionach i ile trzeba będzie za niego zapłacić.

Zapraszam także do galerii ze screenami aplikacji.

Ten artykuł ukazał się również w portalu PDAclub.pl.

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading