Internet Explorer 9 RC wydany, co zmieniono od czasu bety?

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj Microsoft udostępnił wersję Release Candidate dziewiątego wydania swojej przeglądarki. W nowym wydaniu znajdziemy oczywiście poprawki silnika dotyczące zgodności ze standardami czy wydajności, kilka poprawek, o które prosili użytkownicy, bardziej dopracowany interfejs (który swoją drogą nie pasuje do standardowego wyglądu systemu Windows, np. przyciski są inne niż te systemowe) i oczywiście nowe funkcje takie, jak Filtrowanie ActiveX czy ochrona przed śledzeniem.

Pierwsza z wymienionych funkcji automatycznie blokuje wszystkie dodatki ActiveX na stronach internetowych, dopóki sami ich nie włączymy (niestety nie możemy wybierać pojedynczych, albo wszystkie, albo żaden). Standardowo filtrowanie jest wyłączone, aby je włączyć otwieramy menu dostepne pod ikonką koła zębatego, wybieramy bezpieczeństwo i klikamy na polecenie Filtrowanie ActiveX.

Ochrona przed śledzeniem działa na bazie specjalnych list. Możemy pozwolić aplikacji tworzyć taką listę automatycznie lub dodać jedną z przygotowanych przez społeczność (dostępne na tej stronie). Dzięki temu możemy mieć pewność, że prawie żadna z firm trudniących się internetową reklamą nie będzie mogła zdobyć informacji o nas.

Zmiany zaszły także w samym interfejsie, zakładka „nowa karta” doczekała się drobnych poprawek, pojawiła się wreszcie opcja przeniesienia zakładek do osobnego paska narzędzi.

Z kolei w menadżerze pobierania plików prędkość pobierania jest już wyświetlana od razu w oknie, a nie jak w poprzedniej wersji w dymku widocznym po najechaniu kursorem na pobierany element.

Oprócz tego Internet Explorer 9 wyraźnie przyśpieszył nie tyle pod względem samego renderowania stron, co ogólnego działania jako aplikacji. Szybciej widzimy okno główne, stronę z ostatnio oglądanymi zakładkami, itp.

Wersję Release Candidate przeglądarki Internet Explorer 9 możecie pobrać z tej strony.

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading