Garść informacji na temat Windows Phone 7 z targów MWC

Podczas tegorocznych targów Mobile World Congress w Barcelonie odbyła się konferencja Giganta z Redmond, na której zademonstrowano kilka nowych funkcji mających się znaleźć w drugiej aktualizacji systemu Windows Phone 7. Są to między innymi multitasking, integracja z Twitter’em czy odświeżona wersja mobilnego Internet Explorer’a.

Ta ostatnia ma posiadać silnik znany z najnowszego, dziewiątego wydania aplikacji dla komputerów PC. Co oznacza, że otrzymamy w końcu wsparcie dla technologii HTML5, większą zgodność ze standardami oraz sprzętową akcelerację, która znacząco przyśpiesza renderowanie stron (wyraźnie widać to podczas porównania z mobilnym Safari na iPhone’ie 4).

Wprowadzenie obsługi wielozadaniowości pozwoli wreszcie na uruchamianie kilku aplikacji jednocześnie oraz wygodne przełączanie się między nimi. W tym celu wystarczy przytrzymać przycisk Wstecz i naszym oczom ukarze się lista uruchomionych aplikacji w postaci miniaturek ich okien. Nie wiadomo jednak czy aplikacje z automatu będą mogły pozostawać uruchomione w tle, czy też deweloperzy będą musieli wprowadzać do nich poprawki.

Oprócz tego firma udostępniła finalną wersję aplikacji Windows Phone 7 Connector dla użytkowników systemu Mac OS X, umożliwiającą synchronizację bibliotek programów iTunes i iPhoto z telefonem wyposażonym w siódme wydanie mobilnych okienek. Aplikacja dostępna jest w Mac App Store.

Poniżej skrócony zapis konferencji Microsoft’u utworzony przez redaktorów serwisu smartmania.cz

Źródło: winrumors

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading